Sig Sauer 2. rész – polimer tokos szolgálati fegyverek

A GUN MAGAZIN stábja meghívást kapott a SIG SAUER Academy magyarországi vezetőjétől egy rendhagyó termékbemutatóra. Az SP2022 tréningfegyver és a SIG 516 karabély mellett volt alkalmunk kipróbálni a modern öntöltő pisztolyok palettáját is. Sorozatunk második részében a polimer tokos szolgálati fegyverek, így a SIG P250 és az SP2022 kerül bemutatásra.

A bemutató során mindkét pisztolyt főként rendvédelmi szemszögből vizsgáljuk, de természetesen ettől még bármely típus kiválóan alkalmas lehet önvédelmi vagy sportlövészeti célra is. Filmünkben megmutatjuk a P250 innovatív fejlesztését a kivehető elsütőszerkezettel és megcsodálhatjuk az SP2022 modern formavilágot a hagyományos, fesztelenítős felépítéssel kombinálva.

5 thoughts on “Sig Sauer 2. rész – polimer tokos szolgálati fegyverek

  1. Pozsgai Zsolt says:

    Üdv Attila,
    érdekelne, hogy miben tér el az általam használt SIG PRO SP 2009. a bemutatott, szinte megszólalásig azonos SP2022-től. A szereléksín feltűnt, de más különbséget nem vélek felfedezni. Csupán időbeli a különbség? esetleg az SP2009-ről egy ismertető film várható?
    Köszönettel

  2. johnuram says:

    Az SP2009 9x19mm Luger kaliberű, az SP 2022 kapható többféle űrméretben is, ezen felül a sátorvas és a szereléksín is új rajta.

  3. Nemeth Robert says:

    Szabadnom megkerdeznem (nyugodtan le lehet oltani) egy DAO fegyvert miert kell felhuzni elso loves elott?
    En eddig azt hittem hogy ami DAO az attol DAO hogy betolt+kakast megfeszit ket akciot megoldja a mechanika az elsutobillentyu elhuzasanak utja alatt – majd vegul elcsettenti ahogy a kilincs-szerkezet atfordul. Nem ettol double? Ahogy a mai revolverek is konstrukciosan DAO-k hiszen odaforgatja a dobot + felhuzza a kakast majd vegul el is suti.
    Pls mondja ezt el valaki – hadd ne hulyen haljak meg 🙂 Teny ezt meg sosem tudtam eloben kiprobalni eddig csak Glick17essel, M1911gyel, K100zal lottem amik ugye SA/DA.

  4. Nemeth Robert says:

    1:50percnél felhúzta a fegyvert 🙂 másrészt a rejtett kakas az a Glock 🙂 mert nem tudom megfogni. na az rejtett 🙂 teljesen perverz hogy nem 3 markolat van hanem 3 tok és kivehető zárszerkezettel. azon viszont látszik hogy SA/DA és nem DAO.
    tudom… irigykedem 🙂 nagyon jól megtervezett fegyverek 🙂

  5. johnuram says:

    Ez hosszú kicsit, de szép sorban megpróbálom értelmezni. 🙂 A DAO elsütőszerkezet az, amikor az elsütőbillentyűvel emelem ki a kakast, és onnan old le sütéskor. Ha nem töltöm előtte csőre, akkor nem lesz lőszer a töltényűrben, úgy meg nehéz lőni.

    A másik észrevételhez annyit fűznék, hogy a Glock nem rejtett kakasos, hanem ütőszeg típusú elsütőszerkezettel szerelt (striker-es). És hogy teljes kavarodás legyen, a 1911 Single Action, a K100 SA/DA, a Glock 17 pedig Safe Action. 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

+ seventy five = eighty five